V Ošatce se děti o prázdninách rozhodně nenudily

30.08.2012 20:47

Během prázdnin jsme sice neměli vzhledem k dovoleným daný program, ale každý den si děti určitě přišly na své.

Při ranním tvoření jsme skládali slony z papíru, vyráběli deštníčky polepené látkou a miminka ozdobená těstovinami, malovali lahve s kompoty a šatnu jsme společně vyzdobili řekami s papírovými parníky.

Děti si také vyzkoušely pracovat s vlnou při výrobě stromečků a šneků, kdy se učily bojovat s netrpělivostí. Paní učitelce Irence, která byla nemocná, jsme připravili a společně poštou poslali překvapení k narozeninám.

Vypravili jsme se podívat k hasičům a udělali si výlet na trampolínu.

Na zahradě si děti užily koupání v bazénku. Chodili jsme i na vycházky, při kterých děti krmily kačenky, ale prohlédly si i jiná zvířata při návštěvě Zverimexu.

Při jedné z procházek jsme dokonce potkali i rytíře, který dětem ukázal výzbroj i výstroj a ti odvážnější si ji také mohli vyzkoušet.

Povídali jsme si o našem městě a četli kutnohorské pověsti, pozorovali památky a poučili se o pravidlech silničního provozu. Protože k létu neodmyslitelně patří žně, děti se seznámily s druhy obilí a prohlédly si klasy. Zjišťovaly také, co skrývá pecka.

Zazpívaly si s kytarou a doprovodem rytmických nástrojů při muzikoterapii s Markétou a zajímavé pro ně jistě bylo i vyprávění o rasách psů.

Vypravili jsme se také do lesa, kde děti malovaly na stromy a sbíraly různé přírodniny.